Domača čokolada

neznan uporabnik
tema odprta - 23. okt 2001 12:19 | ogledi: 4.268 | odgovori: 6

Živjo

Ali ima mogoče kdo recept za pripravo domače čokolade?

rene

neznan uporabnik

23. okt 2001 12:42

Jaz ga imam, samo bo nekaj časa trajalo, da ga bom našla med kopico receptov, ki sem jih "podedovala" od stare mame. Mogoče se bo prej našel kdo drzg, ki ima zbirko receptov bolj urejeno. lp Špela

neznan uporabnik

23. okt 2001 23:22

Na KulSlo si oglejte moj recept za domačo čokolado. Lp Anja

neznan uporabnik

24. okt 2001 7:25

spoštovana Anja ! v receptu navajate tudi čokolado v prahu....ali bi bilo vseeno, če dodamo toliko več kakava........ hetero

neznan uporabnik

24. okt 2001 19:11

Čokolada ½ kg sladkorja, 25 dkg mleka v prahu, 5 dkg kakava, 1 dcl vode, rum, 1 margarina Zavrej vodo in sladkor, posebej pa moraš stopiti margarino. Nato obe zmesi združiš. Mleko in kakav zmešaj in dodaj k prejšnji masi. Dodaj rum in vlij v malo namaščen pekač (z oljem) oz. v model. Brez pečenja. Beti

neznan uporabnik

25. okt 2001 8:00

Uspelo mi je najti recept za čokolado: 1 dcl vode 1/2 kg sladkorja 25 dkg mleka v prahu 7 dkg kakava 12,5 dkg margarine 0,5 dcl ruma Vodo in sladkor zavremo, dodamo margarino, kakav in mleko v prahu. Zmes stalno mešamo z metlico. Ko postane gladka, jo stresemo v nizko posodo, obloženo s peki papirjem. Pustimo na hladnem. Ko se strdi, jo razrežemo na poljubne koščke.

neznan uporabnik

25. okt 2001 19:55

Hetero žal ti tega ne morem povedati, ker nikoli nisem poskusila s kakavom, s čokolado v prahu pa so rezultati odlični! Lp Anja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti